Zoom H6 Kayıt Cihazı

79

Yeni Ürün

2 450,00 TL Kdv Dahil

Zoom H6 Kayıt Cihazı

Daha Fazla Detay

stokta mevcut

Zoom olarak, geçmiş 30 yıl boyunca yenilikçi ve yaratıcı ses ürünleri üretmeye özen gösterdik. Tüm zamanların en devrimci kayıt cihazı H6 ile, bu özelliğimizi bir kere daha kanıtladığımızı düşünüyoruz.

4 adet değiştirilebilir giriş kapsülü olarak geliştirilmiş X/Y, MS, Shotgun mikrofonlar ve Çift yönlü XLR/TRS Kombo giriş kapsülü, H6nın tüm kayıt dünyasına hitap edebilmesini sağlar. Bu mikrofonlar ile beraber gövde üzerindeki ileri seviye preamfiler, en iyi sesi elde etmenizi kolaylaştırır.

Her nerede kullanmak istiyorsanız - canlı ses kaydı, profesyonel film/video kayıtları, Broadcast, Müzik kaydı... H6, kayıt işlemlerinizi istediğinizden bile daha iyi yapmanızı kolaylıkla sağlar...

Temel Özellikler:
- Değiştirilebilir giriş kapsülleri, bir SLR kamera lensi gibi kartuş şeklinde kolayca değiştirilebilir.
- 6 Kanal simultane kayıt
- XLR/TRS kombo girişlere sahip 4 mikrofon / line girişi
- Gain kontrolleri (gerçek potanslar ile!) ve her giriş için -20dB pad
- 4 Giriş için Phantom Power özelliği : +12/+24/+48V
- Geniş full-renkli LCD ekran, daha kolay çalışmanızı sağlamak için özel bir açı ile konumlandırıldı.
- Direkt olarak SD, SDHC ve SDXC kartlara(128GB'a kadar) kayıt yapabilme
- 24-bit/96kHz a kadar audio BWF ve benzeri, WAV ya da çeşitli MP3 Formatlarında kayıt yapabilme
- Otomatik Kayıt,Pre-record ve Backup-record fonksiyonları ile yaptığınız kayıtlar arasında hiçbir zaman mükemmeli kaybetmeyeceksiniz.
- Multitrack tan stereoya dahili mixdown
- Bağımsız monitor ve playback miksleri

- Virtual VU metreler
- Bir kayıt için 99 tekrara izin veren Voice Memo
- 99 üst bindirime izin veren Overdubbing
- Dahili efektler içeriğinde low-cut filtering, kompresyon ve limitleme
- Dahili MS decoding
- Normalize, Divide ve Trim editleri
- Kromatik tuner ve metronom
- Kullanıcı tarafından belirlenen start ve stop noktalarında Loop Playback
- Değiştirilebilir çalma hızı ayarı, 50% ve 150% aralığında
- her kanal için Değiştirilebilir pitch ayarı, ayar değişikliği playback hızını etkliemez
- USB port ile bilgisayar ile veri transferi
- Multikanal ve stereo USB audio interface ile PC/Mac/iPad bağlantısını ses kartı gibi kullanabilme
- Kamera askısı takılabilir
- Zoom HS-01 aparat kullanımı ile DSLR veya camcorder kameralara fiziksel olarak bağlanabilir
- Standart AA alkalin veya NiMH şarjlı pil ile kullanılır
- 4 AA alkalin pil ile 20 saat civarı çalışır


Bağlantılar

Girişler

H6 üzerinde 4 ana giriş (1-4) ve 2 adet opsiyonel giriş(L, R) mevcuttur. Opsiyonel girişler kullanılan kapsüle göre şekillenir(X/Y, MS, Shotgun mikrofonlar, ya da Çiftli XLR/TRS kombo girişi). Kutu içeriğinde standart olarak gelen XYH-6 X/Y kapsülü, aynı zamanda harici bir mikrofon girişine sahiptir. Bu giriş, aynı zamanda line seviyesinde sinyal iletimi için 1/8 inc bir mini jak girişi olarak da kullanılır.Bu bağlantı jak ile kullanıldığında mikrofonlar otomatik olarak devre dışı kalır.


H6 üzerindeki 4 ana giriş, (1-4) kombo konnektör olarak tasarlanmıştır, böylece bu girişlerde dilerseniz XLR, Dilerseniz büyük boy gitar jak olarak konnektörleri kullanabilirsiniz.Bu girişlerde mikrofon ya da line seviyesi sinyallerin bağlantısını yapabilirsiniz. Bu da demek olur ki,harici bir mikrofon ya da line seviyesinde sinyal üreten mikser, portatif müzik çalar, elektronik org, synthesizer, gitar, bas gitar gibi aktif ya da pasif yapılı enstrümanları bağlatyabilirsiniz. Sistem, bağlantınızı otomatik olarak tanıyacak, ve gereken aktif / pasif ayarlarını yapacaktır.

H6da, tüm konnektörler endüstri standardı olan XLR Bağlantılarda ikinci halkada pozitif, TRS bağlantıda tepe noktasında pozitif olmak üzere hazırlanmıştır.

H6 üzerindeki toplam 6 Giriş (1-4 girişler ile beraber kapsüldeki L, R) bağımsız olarak gain kontrol potansına sahiptir.Ek olarak, 4 ana giriş ve EXH-6 Kapsülü üzerindeki girişler, sizi yüksek sinyal seviyelerinde distortion gibi istenmeyen sinyallerden temizleyen -20dB pad butonu mevcuttur. Bu pad butonların kullanımı ile beraber H6, gelen sinyali tüm diğer kayıt cihazlarına göre 30dB daha güçlü ve 14dB daha yumuşak bir şekilde işler.Standarda göre daha güclü olan preamfileri ( genelde kullanılan 3 volt yerine 5 volt kullanılmıştır) yüksek seslerde çok uzun kablolamalarda bile distortiondan arınmış bir kayıt yapma olanağı sunar.

H6'da dilerseniz phantom power ihtiyacı duyan kondenser mikrofonlar da kullanabilirsiniz. Kullanımı çok basit olan Phantom power ile 1,2,3 ve 4 girişlerde +12, +'24 ve +48 Volt Phantom Power kullanabilirsiniz.

Desteklenen Kayıt Formatları
H6, iki temel formatta audio kayıdı yapar ;WAV ve MP3. İki kayıt formatı arasındaki temel fark bilindiği üzere WAV'ın hiç bir şekilde sıkıştırılmamış olması, yani hiç bir dijital --bit--in yer ve şekil değiştirmemiş olmasıdır.Böylece Wav, daha kayıpsız bir kayıt vaad eder. H6, 6 kanala kadar monofonik olarak WAV Kaydını aşağıdaki formatlarda yapabilir ;

44.1kHz / 16-bit
44.1kHz / 24-bit
48kHz / 16-bit
48kHz / 24-bit
96kHz / 16-bit
96kHz / 24-bit

WAV H6 tarafından kaydedilen tüm WAV dosyaları, Broadcast Wave Formatına yüzde yüz uyum için otomatik olarak zaman mührüne sahip olur. Bu özellikle bir video görseli için yapılan kayıtlarda senkronizasyon için çok önemlidir.
MP3 sıkıştırılmış bir formattır.Bu sayede vir Wav dosyasına göre çok daha az yer kaplar, upload ve download çok dha kolaydır. Ancak kalite olarak, sıkıştırılmış olan bu format, bir çok kayıba sahiptir.

NOT: MP3 Ses formatları seçildiğinde, H6 sadece Stereo kayıt yapar. Multikanal kayıt yapmak istediğiniz WAV formatını seçmeniz gerekmektedir. H6'nın dahili mixdown fonksiyonu ile, multikanal olarak yapılan WAV fortlı kayıtlar, kolayca mp3 formuna çevrilebilir.

Hiçbir kaydı Kaçırmayın !

PRE-RECORD
Mesela, yapmakta olduğunuz röportajda konuşmacı, siz hazır olmadan hemen önce konuşmasına başladı, ya da kaydedeceğiniz orkestra siz hazırlanırken kaçırmak istemeyeceğiniz bir pasaj çaldı...

Bu gibi şeyler artık hiç bir zaman problem olmayacak. H6, altyapıda sürekli olarak kayıt halinde durmaktadır. Siz kayıt düğmesine bastığınızda, kayıt anından 2 saniye öncesi, kayda ön ek olarak eklenir.Yani H6, aslen sizden 2 saniye önce kayda başlar.

BACKUP-RECORD
Backup-record tam bir güvenlik önlemidir. Bu özellik menüden açıldığında, WAV formatlı kayıtlar yapılırken, H6 otomatik olarak ayrı bir L/R Kanal kaydı alır ve bu kaydı 12dB seviyesinde tutar. Eğer aldığınız ana kayıtta distortion olur da kullanmak istemezseniz, Backup kaydınızı kolayca kullanabilirsiniz.


PROJECT menüsü içinden Backup opsiyonuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


AUTO-RECORD
Auto-record fonksiyonu, H6nızın otomatik olarak bir ses sinyali algıladığında kayda girmesini sağlar.Bu Özellik açık iken, record düğmesine basıldığında stand by moduna geçmeksizin gerekli olan seviyede bir sinyal aldığında direkt olarak kayda girer.

Ek olarak, eğer kayıt durdurmak için bir sinyal seviyesi belirlerseniz, bu seviyeye düşüldüğünde kayıt otomatik olarak duracaktır.


DAHİLİ EFEKTLER

H6, kayıtlarınızda, onları kompanse etmek, güçlendirmek ya da tabiri caizse parlatmak için kullanmak isteyeceğiniz bir çok efekt bulunur.

Efekt menüsü içeriğine dahil olan low-cut filtresi sayesinde, istediğinizin altındaki frekansları otomatik olarak kesebilirsiniz. Bu özellik sizi, istemediğiniz Pop patlamaları, rüzgar gürültüsü, mikrofon standı rezonansı gibi istemediğiniz frekansları kesmenizi sağlar.


H6, 3 farklı kompresör ve 3 farklı limitleme ayarına sahiptir. Genel ayarlar olan COMP1 ve Limiter1, bir çok kayıt tipinde kolaylıkla kullanılacak bir yapıya sahiptir. Comp2 ve Comp3 efektleri vokal ve davul kayıtları için optimize edilmiş, Limiter2 ve Limiter3 ise canlı konser ve küçük stüdyo kayıtlarına uygun bir şekilde optimize edilmiştir.

Ek olarak, müzisyen kullanıcılara kolaylık için, dahili metronom ve kromatik bir tuner da H6da bulunmaktadır.
 

Pil Ömrü ve Kayıt Süreleri

H6, 4 adet AA pil ile çalışır. Pil olarak, alkalin ya da şarj edilebilir NiMH piller kullanılabilir. Alkalin piller, sürekli kayıt halinde bile 20 saate kadar dayanır.

H6, direkt olarak SD karta kayıt alır.Standart SD kartlar ile beraber maksimum 128 GBa kadar kapasiteli SDHC ve SDXC kartlar da kullanılabilir.

 

H6'yı USB Port Üzerinden kullanmak


H6nın USB port bağlantısı, dijital veriyi gönderir ve alır. H6nızı laptop ya da desktop bilgisayarınıza bağladıktan sonra kullandığınız DAW Programını ya da kutu içeriğinde gelen Cubase LE programını açıp, kaydettiğiniz kanalları bu programa aktarabilirsiniz. H6 kamera kitini kullanarak aynı şekilde IPAD ile de bağlantı kurabilirsiniz.


H6da, USB Menüsündeki "Stereo Mix" seçildiğinde,2 giriş, 2 çıkış, Multitrack seçildiğinde ise 6 Giriş, 2 Çıkış olarak çalışır. Her giriş için bağımsız kontroller çalışır.
 

Canlı Konser Kaydı

Aşağıdaki şemada H6 ile yapılabilecek en iyi konser kayıt opsiyonlarından biri gösterilmiştir. Kutu içeriğinde beraber gelen XY Mikrofon sahne üzerindeki performansı kaydederken, Mikserden alınan 1 ve 2 bağlantıları H6'ya giriş daha temiz bir ses sinyali alını. Konserin ambians kaydı için, H6 üzerindeki girişler kullanılarak, 3 ve 4üncü girişlere iki mikrofon bağlanır.
 

Video ile senkron kayıda örnek

Aşağıdaki çizimde gösterilen örnekte, bir konuşmanın video ile beraber ses kaydı alınmakta. Ses kalitesini yüksek ve canlı tutmak için yapılan konfigürasyonda, kutu içeriğinden gelen MSH-6 MS mikrofon kapsülü ile beraber, konuşmacıda telsiz bir yaka mikrofonu kullanılmış ve bu yaka mikrofonu H6'ya ikinci kanaldan bağlanmış bulunmakta. Birinci girişe ise ortam sesi için Boom mikrofon kullanıldı. 3 ve 4üncü kanallarda kullanılan ambians mikrofonları da kayıt ortam abiansını kayıpsız olarak alacaktır.

 

ENG

H6, ENG türü kayıtlar için kullanılacak en başarılı kayıt sistemlerinden biridir. ENG için en kapsamlı kurumlardan biri aşağıdaki çizimde gösterilmiştir. H6 ile beraber kullanılan SGH-6 shotgun mikrofon, stereo olarak imaj alır ve L R kanallarını kullanır. Birinci ve ikinci kanallarda kullanılan el mikrofonları konuşmacıların direkt konuşmalarını alırken, backup olarak kullanılan yaka mikrofonları, özellikle lowcut filtreleri kullanılarak ortam rüzgar gürültüsü gibi sinyaller filtrelenir. ENG kayıtlarında, yapılan kayıt MP3 olarak mix down edilip, broadcast ve uydu transferi için daha uygun hale getirilir.

 

Örnek Orkestra Kaydı

H6 ile beraber çaldığınız rock orkestrasını mı kaydetmek istiyorsunuz? Çok kolay. EXH-6 ek kanal kapsülünü kullanıp, daha çok giriş ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. H6 ile beraber kullanacağınız bir mikser, orkestranızı kolaylıkla ve kayıpsız kaydetmenizi sağlayacaktır.

Çizimde gösterilen örnekte, Mikrofonlanmış olan davul setinde toplamda, endüstri standardı olmuş bir şekilde 4 mikrofon kullanılır,bu mikrofonlar mikserde işlendikten sonra mikserden alınan 2 line çıkış ile H6ya bağlanır. H6nın standart dört girişinden birincisine bağlanan solist mikrofonu, solistin vokal performasını kaydeder. Gitar amfisinin önünde konumlandırılan mikrofon ikinci kanala, aktif olan bas gitar üçüncü kanala, elektronik klavye ise dördüncü kanala bağlanır. Böylece her enstrüman, tek bir kanala bağlanıp kontrol edilir hale gelir.

SD, SDHC ve SDXC logoları patent altındadır. Steinberg ve Cubase, Steinberg Media Technologies GmbH. firmasına tescillidir. MPEG Layer-3 audio kompres teknolojisinin kullanımı Fraunhofer IIS ve Sisvel SpA.lisansı altındadır Windows®, Windows® 8, Windows® 7, Windows Vista® ve Windows® XP Microsoft Corporation.markalarıdır Macintosh, Mac OS ve iPad ,Apple Inc. markasıdır Konser ve benzeri faliyetlerin izinsiz kaydı kanunen yasal değildir. Bu ürün ve açıklamalarında geçen tüm patentli marka ve özellikler, kendi hak sahiplerine aittir. Zoom, bu notta yazan teknik özelliklerde değişiklik hakkına sahiptir.

9 aynı kategorideki diğer ürünler: