Sony SEL 18-105mm P f/4 OSS G Serisi Lens

Yeni Ürün

3 199,00 TL Kdv Dahil

Sony SEL 18-105mm P f/4 OSS G Serisi Lens

Daha Fazla Detay

Uyarı : Stoktaki Son Ürün!

Sony SEL 18-105 P f/4 OSS G Serisi Lens Ürün İncelemesi

  • Yüksek genel performanslı ve mükemmel kontrastlı ilk E mount G Lens. Çok yönlü 27-158 mm (35 mm full frame formatına eşdeğer) aralık.
  • Tüm zum aralığı boyunca sabit F4 maksimum diyafram açıklığı, çekim yapma rahatlığını artırır.
  • Handycam® teknolojisi yumuşak, sessiz netleme ve zum imkanı sağlar. Maksimum tutuş uyumu için lensin uzunluğu sabit kalır.
  • Kesintisiz zum hızı kontrolü ve yeni ifade gücü özgürlüğü için zum kolu.
  • Optical SteadyShot görüntü sabitleme.

E mount fotoğraf makineleri için özel olarak geliştirilen ilk Sony G Lens, serinin kalite geleneğini sürdürmektedir: İki ED cam parça ve üç asferik parça barındıran gelişmiş optik tasarım sayesinde tüm zum aralığında olağanüstü çözünürlüğe ve kontrasta ulaşır. Bu motorlu zum lens, geniş açıdan orta telefotoya kadar yaklaşık 6x zum aralığı sunar ve sabit F4 diyafram açıklığına sahiptir. Sony Handycam® teknolojisi sayesinde zum ve netleme işlemleri dikkat çekici ölçüde akıcı ve sessiz olmakla kalmaz, aynı zamanda uyumlu, sağlam tutuş için lensin uzunluğu değişmez.

 

E adaptörlü fotoğraf makineleri için özel olarak geliştirilen ilk Sony G Objektif olan SELP18105G, geliştirilmiş görüntüleme kalitesini akıcı, sessiz motorlu zoomla birleştirir. Sabit F4 diyafram açıklığı, nesnenize düşük ışıkta bile ayrıntılardan ödün vermeden yakınlaşabilmenizi sağlar.

APS-C E

APS-C E adaptörlü objektifler, küçük boyutlarına rağmen NEX modelleriyle yüksek performans sunar.

Profesyonel sonuçlar için motorlu zoom

Video mu çekiyorsunuz? Motorlu zoom Handycam® teknolojisinden faydalanarak manuel zoom ile ulaşması zor akıcı zoom efektleri üretir. Aynı zamanda sessizdir, yani nesnenizi ürkütmezsiniz. Dahili zoom kolu ise zoom hızını korumanıza yardımcı olur.

G Objektif ile farkı görün

Görüntüleme gücüyle ünlü olan G Serisi objektifler, kadrajın köşelerinde bile çevresel ışık özelliklerini ve maksimum kontrastı korur.

Yumuşak, net görüntüler çekin

Objektifin içinde bulunan dahili Optical SteadyShot™ görüntü sabitleme sistemi, elde çekim yaparken bile yumuşak, bulanık olmayan fotoğraflar ve videolar sunar.

Yumuşak bulanıklaştırma

Bu objektif, daha doğal ve yuvarlak bulanıklaştırma veya "bokeh" efektleri için standart çokgen şekilli bir diyafram açıklığı yerine 7 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahiptir.

Geliştirilmiş optik performans

Asferik objektif parçaları bozulmayı en aza indirirken ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçalar üstün kontrast, çözünürlük ve renk doğruluğu sağlar.

Hızlı, çevik odaklama

Dahili odaklama mekanizması objektifin uzunluğunun sabit kalmasını sağlayarak kolay kullanım, hızlı otomatik odaklama imkanı tanır ve kısa minimum odaklama mesafesi sunar. Ek olarak, objektifin ön tarafındaki filtre dönmez; bu özellik, polarize filtre kullanırken çok faydalıdır.

Detaylı Özellikler
  • Dahili zoom kollu motorlu zoom

  • Sabit F4 maksimum diyafram açıklığı

  • Yaklaşık 6x zoom aralığı

  • Min. odaklama mesafesi: 0,45 (G)–0,95 m (U)

  • 35 mm eşdeğeri odak uzaklığı: 27–157,5 mm

9 aynı kategorideki diğer ürünler: